• Tüm Kategoriler
  • Et Kemik Testeresi

   Et kemik testeresi alırken nelere dikkat etmeliyim?

   Et kemik testeresi satışlarımız 220 volt ve 380 v olarak yapılmaktadır. Eğer kemik testeresi makinesini kullanacağınız yerde 380 volt sanayi tipi elektriğiniz var ise size sanayi elektriği ile çalışan et kemik testeresini öneririz. 380 volt elektriğiniz yok ise bu sefer güçlü bir motora sahip kemik testeresi almanızı öneririz.

   Neden 380 volt kemik testeresi ?

   380 volt kemik testeresi 3 faz ile çalışmakta olup makine üç ayrı faz girişiyle enerji desteğine sahip olur. Bulunduğunuz yerde elektrik dalgalanmaları yaşanıyorsa trifaze kemik testeresinde bu durumdan etkilenme minimum düzeyde kalır. 220 volt ev elektriği ile çalışan makinelerde iste elektrik dalgalanmaları direk makinenin çalışma performansına etki eder.

   Kemik testeresi modelleri

   Kemik testeresi modelleri set üstü ve mezbahane tipi olarak ikiye ayrılır. Kurban bayramında kurban kesim için kullanacağınız kemik testeresi seçiminizi set üstü modellerden yana kullanabilirsiniz. Set üstü et kemik testeresi modelleri, kolay taşınabilir olması bakımından kurban işi yapan kasap arkadaşlarımız için oldukça uygundur. Ayrıca kasap ve tavukçularda da set üstü et kemik testeresi kullanımını öneririz.

   Kemik testeresi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

   Güvenliğiniz açısından kemik testeresi kullanımında makinanın kemik itme kolunu kullanmanızı öneririz. Son kullanımınızın ardından makinenizin bakımını yapmayı ihmal etmeyin ve uzun süre kullanmadığınız kemik testeresini kasnak ve testere çalışma testini yapmadan kullanmanızı önermiyoruz.

   Kemik testeresi bakımı

   Kullanım sonrası bir sonraki kullanıma kadar makinenizi tüm kemik ve et parçacıklarından arındırarak saklamanız önemlidir. Makinenizi streçle sararak bir sonraki kullanıma kadar nem ve toz barındırmayan depolarda saklamanız, kemik testerenizin ömrünü uzatır.

   Testere ağzı değişimi ?

   Her kemik testeresi hızarının bir kullanım süresi vardır ve kalite farkları bulunmaktadır. Piyasada italyan ve isviçre çeliğinden satılmakta olan kemik testeresi hızarlarını makinenizin önerilen ölçülerinde sipariş etmelisiniz. King kemik testeresi, Mateka Kemik Testeresi, HNC kemik testeresi makineleri 1840 ve 1846 mm hızar kullanımına müsaittir. 

   Kemik testeresi hızar kırılma problemi ?

   Birçok müşterimiz kemik testere hızarının kırılmasından yana bilgi talep etmektedir. Kemik testerenizin hızarının uzun ömürlü olmasının tek yolu itme kolunun kullanımı ve büyük baş hayvanların ilik barındırmayan kalça kemiklerini keserken baş kısımlarını ilik içeren bölümün hemen başından kesmeniz yönündedir. İtme kolu kullanmamak zorunda kalırsanız da mutlak suretle kemiği testereye dik açı ile bastırınız.

   King Et Kemik Testeresi

   Mega Mutfak olarak, King et kemik testeresini önermekteyiz. Ürün 1,1 kW volt motoru ile 1,5 beygir güç üretir ve 1400 devir hızı ile kusursuz bir kesim sağlar. 


    

   04.06.2020

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.